"Nádražní hlášení": Café Charlotte má otevřeno

 

Ještě donedávna byla restaurace na poděbradském nádraží typickou zakouřenou hospodou. Od 1. srpna to už ale neplatí. V krásných prostorách bylo slavnostně otevřeno nekuřácké Café Charlotte.


cafe charlotteNezáleží na tom, jestli návštěvníci vstoupí do nově otevřené kavárny a restaurace Charlotte z peronu, nádražní haly nebo z ulice, ale jakmile se za nimi zaklapnou dveře, dýchne na ně atmosféra první republiky. Dobové tapety, stylová hudba, krásné osvětlení, vázička s rudou růží na stole, na obrázcích poděbradské lázně v dobách své největší slávy. To vše vysloveně vybízí k tomu se na chvíli usadit a objednat si kávu a zákusek nebo třeba rovnou večeři a nechat se přenést do dávných časů.

Podnik, jenž má otevřeno denně od 9:00 do 21:00, nese jméno manželky prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, Charlotte Masarykové. „Prvním důvodem k volbě tohoto názvu je samotné místo, kde se nacházíme, náměstí T. G. Masaryka. Druhým důvodem je, že Charlotte Masaryková celý život obhajovala a zastávala heslo „pravda, čest a pokora“, což je odkaz, jímž se řídí i naše firma,“ vysvětluje provozovatelka Dagmar Poltavcová pojmenovaní své kavárny a restaurace.

Oprava staré nádražní restaurace a rozjezd nové kavárny se uskutečnil jednak díky bezmála pětimiliónové dotaci z Evropského sociálního fondu Ministerstva práce a sociálních věcí a hlavně díky zápalu provozovatelky Poltavcové. „Je to překrásná budova a nádherné místo, které si zaslouží, aby se tu dobře vařilo, jak tomu bylo před tím, než se z toho stala ostuda města. Naším cílem je tedy podávat krajovou i mezinárodní kuchyni s důrazem na kvalitu,“ říká žena, jejíž dědeček prý býval na Kolínsku vyhlášeným kuchařem. Důležitou podmínkou pro uskutečnění projektu byla také nabídka nových pracovních míst lidem, kteří byli do této doby bez zaměstnání. „ A musím říci, že jsou všichni vážně šikovní,“ těší Poltavcovou.
Ta si přeje, aby se podniku podařilo zachovat původní ráz budovy a znovu vrátit místu slávu, kterou si zaslouží. „Doufám, že u nás bude lidem chutnat a budou se k nám rádi vracet,“ dodává usměvavá žena.

Restaurace a kavárna Café Charlotte

Otevírací doba: 9:00 -21.00
Nabídka: krajová, česká i mezinárodní kuchyně
Snídaně, obědy a večeře
Více info na www.cafe-charlotte.estranky.cz
Text a foto Lucie Procházková

 

 


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY