Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

 

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.


KuberaPro předsedu Senátu Jaroslava Kuberu byla návštěva Poděbrad teprve druhým výjezdem od nástupu do čela horní komory Parlamentu ČR. „Ale to jenom proto, že se Poděbrady neozvaly dříve, jinak by můj první výjezd byl do Poděbrad, protože s místní paní senátorkou Emilií Třískovou se velmi dobře známe a jsme kamarádi,“ pravil Jaroslav Kubera, jenž přiznal jako nedávný primátor Teplic, že Poděbrady považuje za partnerské město v lázeňském smyslu.


Každého jistě zajímá, zda nejvyšší šéf tuzemských senátorů při celodenním pobytu v Poděbradech podstoupil nějakou zdejší lázeňskou koupel či dokonce obsáhlejší proceduru. „To v žádném případě, na to nebudu mít čas,“ prohlásil Jaroslav Kubera bezprostředně po obědě v kongresovém centru uprostřed kolonády a dodal: „Vždyť ani ve svých Teplicích jsem žádnou lázeňskou kúru nepodstoupil, jednou jsem tam sice ležel chvíli v nějaké vaně, ale protože se tam nesmělo kouřit, tak jsem tam dlouho nevydržel a víckrát se už nevrátil.“


Přestože Teplice a Poděbrady jsou lázeňsky příbuznými městy, tak Jaroslav Kubera zdůraznil dva rozdíly. „Do Teplic jezdí více zahraničních hostů, a jak je všeobecně známo, jsou oblíbené u arabské klientely, kdežto Poděbrady jsou cílem především návštěvníků z tuzemska. A zdůrazňuji, že je potřeba si domácích klientů vážit, protože ti budou jezdit stále, i když nějaká případná celosvětová krize omezí počet do Česka cestujících zahraničních hostů. A další výhodou Poděbrad je, že jsou na rovině, na rozdíl od sevřených Teplic, kde není prostor pro rozvoj cyklistiky, která je mezi lidmi čím dál více oblíbenější. V Poděbradech a jejich okolí je prostor pro budování cyklostezek, což například v Teplicích a Praze není, tam mají cyklisté mezi auty strach jezdit.“


Předsedovi Senátu se velmi líbí, jak poděbradská radnice veřejně oceňuje aktivní obyvatele a rodáky. „Poděbrady mají nepopíratelný genius loci, žijí zde mnohé rodiny spoustu let, tradice některých přesahuje i více než jedno století. A lidé, kteří pro Poděbrady pracují, si zaslouží veřejné ocenění. Je to zároveň i dobrá zpráva pro mladé, aby se nestěhovali ze svého rodného města, ale podobně jako jejich předkové v něm rádi žili a pracovali,“ zdůraznil Jaroslav Kubera, zastánce zdravého patriotismu a milovník komunikace s lidmi. „Nasávám od nich problémy, abych jako zákonodárce nežil ve skleněné rakvi. Výhoda senátorů, podobně jako starostů měst je v tom, že dobře vědí, jak z parlamentu vypuštěné zákony dopadají na lidi.“

 

Text: Jan Fidler

Foto: Monika Langrová

(7. 3. 2019)

 


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY