Sociální služby dostaly nový automobil

 

Nezisková organizace Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s., získala nový automobil, který jí usnadní mnohé činnosti. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo v úterý 27. února 2018 v prostorách společnosti.

 

/socialni_auto_2__

Poděbradské sociální zařízení poskytující své rozmanité služby lidem se zdravotními problémy a seniorům tak získalo již čtvrtý automobil. Unikátní projekt s názvem „Sociální automobil“ funguje už od devadesátých let pod záštitou agentury Kompakt, s. r. o.

 

Slavnostního setkání se zúčastnila senátorka Parlamentu České republiky a ředitelka centra Emilie Třísková, poděbradský starosta Ladislav Langr, místostarosta Ivan Uhlíř a jednatel agentury Kompakt Miroslav Káninský. Přítomny byly i zástupkyně jednotlivých sociálních služeb či středisek nymburského regionu a zástupci firem. „Myšlenka pomáhat potřebným lidem není nová, podobné projekty jsou dost obvyklé v zemích vyspělé Evropy. Naše firma, která se zabývá spíše komerčními aktivitami, se rozhodla přispět svojí ‚troškou do mlýna‘ a zaměřila se na zlepšení vozového parku dětských domovů, sociálních ústavů a dalších zařízení. Díky pomoci mnoha firem tak stihl Kompakt předat během minulých let více než sedm set vozidel. Vůz značky Dacia Dokker, který tentokrát zamířil do Poděbrad, má pořadové číslo 709,“ vysvětlil jednatel společnosti Kompakt a zastupitel města Miroslav Káninský. Ten dodal, že projekt je neziskový a není sponzorován dotacemi nebo granty.


Nová dodávka značky Dacia Dokker nahradila svého staršího předchůdce, jak je v rámci projektu každých šest let zvykem. To je doba, po které již vůz nemusí odpovídat požadovaným standardům.

 

Automobil bude zařízení nadále využívat pro terénní výjezdy za zdravotně hendikepovanými klienty, kteří potřebují domácí péči, a seniory, kteří už nejsou schopni obstarat si základní domácí práce nebo vyžadují zdravotní ošetření ve svém přirozeném prostředí a jejich rodinní příslušníci jim pomoc nemohou nebo nedokážou poskytnout.

 

Svůj podíl na financování vozidla pro poděbradské centrum má bezmála třicítka místních firem a podnikatelů.

Text a foto: Milan Čejka

(27. 2. 2018)


Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Velkozbožský sbor dobrovolných hasičů uspořádal v sobotu 11. srpna již 9. ročník atraktivních závodů Železný hasič.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol stěhovavý, který byl 30. června vypuštěný v Poděbradech, dokázal doletět až do středního Polska. Momentálně se pohybuje u města Krzyworzeka.

celý článek >>>

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Nedávné a na příští týdny plánované novinky na železnici potěší i poděbradské cestující.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Za přítomnosti několika zastupitelů a také zájemců z řad veřejnosti byla na městském úřadě projednána prezentace Studie veřejného osvětlení města Poděbrady.

celý článek >>>

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

V pondělí 18. 6. se uskutečnila další ze série pravidelných obchůzek vedení města jednotlivými lokalitami Poděbrad. Tentokrát se účastníci blíže podívali na situaci panující v městské části Žižkov.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY