Studenti „knedlíkárny“ servírovali oběd prezidentu Zemanovi

 

Studenti Středního odborného učiliště společného stravovánív Poděbradech obsluhovali českého prezidenta Miloše Zemana (na snímcích).


milos zeman16. října navštívil český prezident zámek Chateau Kotěra v Ratboři. Třicet studentů z Poděbrad se podílelo na přípravě slavnostního oběda pro prezidenta (a dalších několik desítek hostů) v rámci jeho návštěvy Středočeského kraje. Čtyři studenti – Jakub, Petr, Josef a Pavel, nám pak sdělili své postřehy z této skutečně výjimečné praxe.

Jaké byly vaše pocity při obsluhování prezidenta a jak na vás působil?

Měli jsme strach, aby se vše povedlo. V Pečkách na setkání starostů Středočeského kraje s prezidentem to pak bylo volnější, nervozita trochu opadla. Předem jsme měli nácvik, kde nám bylo vysvětleno, kdy přesně máme nastoupit a jak postupovat. Nesměli jsme ani popřát dobrou chuť, protože nám bylo zakázáno při obsluze mluvit. Prezident ale nakonec i vtipkoval, poděkoval nám a vyfotil se s námi. Paní Zemanová působila také velmi milým dojmem.

K obědu jste panu prezidentovi podávali zapečený kozí sýr, conzomé s knedlíčky a nudlemi a jelení kýtu se švestkovou omáčkou. Všimli jste si třeba, co mu nejvíce chutnalo?

On vlastně od všeho snědl trochu a spíše kouřil, než jedl. Ale jelení kýtu s omáčkou snědl úplně celou, takže zřejmě ta.

Menu jste sestavovali vy?

Menu už bylo předem určené.

 

Byla toto vaše první zkušenost s obsluhou nějaké známé osobnosti?

Naše ano, ale před dvěma lety studenti naší školy obsluhovali tehdejšího prezidenta Václava Klause. Nicméně profesní zkušenost a zážitek to byl opravdu silný.

Text Denisa Čechová
Foto archiv

 

 


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY