Upřednostňujeme hrdost před korýtkem, říká Pacovský

 

Necelých 6 % získaných hlasů a jeden mandát v zastupitelstvu města. To je výsledek nováčků na poděbradském komunálním poli – SNK Mladé Poděbrady. Jejich lídr Jiří Pacovský v zasedacím sále zastupitelstva nahradí původně zvoleného Petra Vurma.

 

/pacovsky_Jak jste spokojený s vaším výsledkem v komunálních volbách?

Věřili jsme v o trochu větší úspěch. Měli jsme za to, že lidé mají negativních a štvavých kampaní plné zuby, a že uvítají věcné a slušné jednání spolu se snahou mladé generace zapojit se do komunální politiky. Neberte to ale jako projev nedostatku pokory. O to více si vážíme lidí, kteří nás svými hlasy podpořili, a díky nim máme šanci ukázat i těm ostatním poděbradským občanům, že si SNK Mladé Poděbrady jejich podporu zaslouží. Dovolte mi, abych všem našim voličům ještě jednou mnohokrát poděkoval za důvěru.

 

Jako lídr SNK Mladé Poděbrady jste se překvapivě nedostal do zastupitelstva. Proč myslíte, že občané „vykřížkovali“ vašeho kolegu Petra Vurma?

Na to existuje velmi jednoduchá odpověď. Petr Vurm je v Poděbradech mnoho let velmi známý, a je vnímán jako hodný a slušný člověk, což mohu jednoznačně potvrdit, a velice si ho za to vážím. Po domluvě s ním i celým týmem SNK Mladé Poděbrady jsme dospěli k závěru, že vzhledem k několika zásadním faktům mi Petr post zastupitele uvolní. Můj tým mě zná a ví, že založit nové politické uskupení byla moje myšlenka, na které jsem pracoval několik let. Tento tým jsem také z převážné části sám složil. Vybudování celého uskupení jsem věnoval velké množství času a úsilí. Dalšími důvody jsou pak oblast mého vzdělání a také pracovní zkušenost na poděbradské radnici.

Jste smířeni s rolí opozice, nebo máte zájem vyjednávat o vstupu do koalice?

Byli bychom samozřejmě rádi součástí koalice; šlo by však především o její složení. Nemáme tendence být součástí koalice za každou cenu, upřednostňujeme hrdost a politickou kulturu před takzvaným korýtkem. Modely koalice, které by připadaly v úvahu, jsou VPP, ODS, POP, MPO (13 mandátů) nebo VPP, ODS, MPO (11 mandátů). Existují tedy hned dvě varianty, jak bychom mohli být součástí koalice a zároveň bychom neobcházeli vítěze voleb, tedy Volbu pro Poděbrady v čele se současným starostou Langrem. Jsem přesvědčený o tom, že by vítěz voleb měl dostat šanci vést dialog o složení koalice se všemi subjekty.

Co pro vás bylo největším překvapením voleb v Poděbradech?

Překvapením pro mne bylo především samotné rozložení sil. Skutečnost, že některá politická uskupení zaznamenala drtivý propad a naopak jiná posílila na mandátech. Takovýto výsledek voleb jsem opravdu nečekal.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Smrt studenta Jana Palacha nebyla marná. To si v Poděbradech připomněli vzpomínkovou akcí 50 let po mrazivě statečném činu dvacetiletého studenta.

celý článek >>>

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady zahájí svůj letošní program světovou premiérou koncertní verze filmového hitu Šakalí léta. Organizátoři akce zároveň před několika dny spustili předprodej festivalových passů.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY