Upřednostňujeme hrdost před korýtkem, říká Pacovský

 

Necelých 6 % získaných hlasů a jeden mandát v zastupitelstvu města. To je výsledek nováčků na poděbradském komunálním poli – SNK Mladé Poděbrady. Jejich lídr Jiří Pacovský v zasedacím sále zastupitelstva nahradí původně zvoleného Petra Vurma.

 

/pacovsky_Jak jste spokojený s vaším výsledkem v komunálních volbách?

Věřili jsme v o trochu větší úspěch. Měli jsme za to, že lidé mají negativních a štvavých kampaní plné zuby, a že uvítají věcné a slušné jednání spolu se snahou mladé generace zapojit se do komunální politiky. Neberte to ale jako projev nedostatku pokory. O to více si vážíme lidí, kteří nás svými hlasy podpořili, a díky nim máme šanci ukázat i těm ostatním poděbradským občanům, že si SNK Mladé Poděbrady jejich podporu zaslouží. Dovolte mi, abych všem našim voličům ještě jednou mnohokrát poděkoval za důvěru.

 

Jako lídr SNK Mladé Poděbrady jste se překvapivě nedostal do zastupitelstva. Proč myslíte, že občané „vykřížkovali“ vašeho kolegu Petra Vurma?

Na to existuje velmi jednoduchá odpověď. Petr Vurm je v Poděbradech mnoho let velmi známý, a je vnímán jako hodný a slušný člověk, což mohu jednoznačně potvrdit, a velice si ho za to vážím. Po domluvě s ním i celým týmem SNK Mladé Poděbrady jsme dospěli k závěru, že vzhledem k několika zásadním faktům mi Petr post zastupitele uvolní. Můj tým mě zná a ví, že založit nové politické uskupení byla moje myšlenka, na které jsem pracoval několik let. Tento tým jsem také z převážné části sám složil. Vybudování celého uskupení jsem věnoval velké množství času a úsilí. Dalšími důvody jsou pak oblast mého vzdělání a také pracovní zkušenost na poděbradské radnici.

Jste smířeni s rolí opozice, nebo máte zájem vyjednávat o vstupu do koalice?

Byli bychom samozřejmě rádi součástí koalice; šlo by však především o její složení. Nemáme tendence být součástí koalice za každou cenu, upřednostňujeme hrdost a politickou kulturu před takzvaným korýtkem. Modely koalice, které by připadaly v úvahu, jsou VPP, ODS, POP, MPO (13 mandátů) nebo VPP, ODS, MPO (11 mandátů). Existují tedy hned dvě varianty, jak bychom mohli být součástí koalice a zároveň bychom neobcházeli vítěze voleb, tedy Volbu pro Poděbrady v čele se současným starostou Langrem. Jsem přesvědčený o tom, že by vítěz voleb měl dostat šanci vést dialog o složení koalice se všemi subjekty.

Co pro vás bylo největším překvapením voleb v Poděbradech?

Překvapením pro mne bylo především samotné rozložení sil. Skutečnost, že některá politická uskupení zaznamenala drtivý propad a naopak jiná posílila na mandátech. Takovýto výsledek voleb jsem opravdu nečekal.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Ve středu 21. listopadu převzal v sídle Středočeského kraje senický starosta Václav Novák pamětní list a plaketu za péči o pietní místo – památník věnovaný trojici parašutistů, kteří se za druhé světové války účastnili odbojové operace Silver A.

celý článek >>>

Rýsuje se podjezd.  Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Rýsuje se podjezd. Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Konec obav z dalšího nadjezdu, který by negativně zasáhl do života obyvatel města. Vedení poděbradské radnice se podařilo přesvědčit Správu železniční dopravní cesty k vybudování podjezdu, který má pod tratí u skláren protnout páteřní krajskou komunikaci se Žižkovem.

celý článek >>>

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně Poděbrady se mohu pochlubit nově zrekonstruovanými prostory Letních lázní a plánují další zásadní proměny svých objektů.

celý článek >>>

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

Sobota 10. listopadu 2018 byla pro Střední odborné učiliště společného stravování vskutku významným a svátečním dnem. Poděbradská „Knedlíkárna“ totiž slavila sedmdesáté narozeniny.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zdeňka Havlase (STAN Poděbrad s podporou KDU-ČSL) a Tomáše Mauxe (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Cestující městskou hromadnou dopravou v Praze a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji v rámci Pražské integrované dopravy si již od 1. listopadu 2018 nemusí nahrávat nové dlouhodobé časové kupóny na kartu Opencard.

celý článek >>>

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Rušení přejezdů a budování mimoúrovňových křížení. To je vize státního podniku Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do následujících let. Také v Poděbradech mají železniční přejezdy postupně mizet. Vedení města, opozice i velká část veřejnosti jsou však proti.

celý článek >>>

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

Poděbradští gymnazisté Forman, Havel, Nellis, Kubišová a další / Čtyřiadvacítka poděbradských osobností / Návrat Masaryka do Přední Lhoty

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY