Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

 

V poslední letní den roku – 21. září 2017 – bylo pokřtěno moderní multifunkční hřiště u ZŠ T. G. Masaryka na Žižkově.

 

/arena_1__kop

A byl to křest opravdu nevšední. Oficiální otevření sportovního stánku v severním cípu Poděbrad totiž zpestřila akce World Marathon Challenge. „Tento závod je vyhlašován anglickou amatérskou atletickou asociací. V České republice byl již dříve organizován Rotary klubem Hradec Králové, ke kterému se letos připojil i náš klub,“ vysvětlil Petr Javořík, prezident poděbradských „rotariánů“.


Systém závodu byl jednoduchý: žáci a studenti pěti škol z Nymburska (z toho 3 poděbradské) se na novotou zářící atletické dráze popasovali štafetovým způsobem s maratónskou tratí.


Každá škola vyslala jako první do urputného souboje s časem i své VIP patrony. Čestné kolečko si tak za potlesku stovek návštěvníků vychutnal mistr světa v kanoistice Martin Fuksa, světová šampionka v aerobiku Anna Vitoušová, český reprezentant v plavání Tomáš Havránek, sprinter a několikanásobný juniorský mistr ČR Štěpán Hampl a hokejista Tomáš Lazar (na velké fotografii).


Ale zpět k hlavnímu „oslavenci“ – víceúčelovému hřišti. Moderní sportoviště před nedávno zrekonstruovanou budovou školy na Žižkově nabízí vedle běžeckého oválu se dvěma dráhami i doskočiště pro skok daleký a především pak barevně odlišená hřiště pro basketbal, házenou, volejbal, nohejbal a minikopanou. „Právě v době, kdy jsme dokončovali fasádu školy, jsme začali se starostou města Ladislavem Langrem přemýšlet o novém hřišti, protože to staré bylo v zoufalém stavu. Po této myšlence následovalo zpracování projektové dokumentace a zde je výsledek,“ neskrývala radost z dalšího vylepšení vybavení školy ředitelka ZŠ TGM Poděbrady Miriam Piskačová.

 

/arena_77__

Kromě žáků školy bude hřiště moci využívat i poděbradská veřejnost. „V současné době o tom jednáme s Poděbradskou sportovní. Přeji si, aby toto nové sportoviště využívali děti i dospělí, a aby fungovalo v podobné režii jako hřiště ZŠ Václava Havla,“ dodala Piskačová.


Náklady na vybudování důstojného sportovního stánku činí necelých 5 milionů Kč. Celá částka byla poskytnuta poděbradskou radnicí.

WORLD MARATHON CHALLENGE PODĚBRADY

1. Gymnázium Bohumila Hrabala Nymburk
2. ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady
3. ZŠ Václava Havla Poděbrady
4. Gymnázium Jiřího z Poděbrad
5. Masarykova základní škola Dymokury

 


Text a foto: Aleš Kubelka

 

FOTOGALERIE (foto Aleš Kubelka a Grade film/Jan Sobotka)

 


Švýcarský rada na „poděbradské inspekci“

Švýcarský rada na „poděbradské inspekci“

V rámci tradičního seznamovacího „seriálu“ s evropskými státy uspořádal na sklonku listopadu Domov pro seniory Luxor Den Švýcarska.

celý článek >>>

Senior fit park zve k venkovnímu cvičení

Senior fit park zve k venkovnímu cvičení

Otevření nového fitness zařízení pro všechny generace je pomyslnou tečkou za rokem plným investic do dětských hřišť a sportovišť ve městě. Senior fit park vznikl na Žižkově mezi ulicemi Mírová a Budovcova.

celý článek >>>

Novinky v jízdním řádu potěší i Poděbraďáky

Novinky v jízdním řádu potěší i Poděbraďáky

Celostátní změna jízdního řádu na železnici, která proběhla v neděli 10. prosince 2017, přinesla nejen významné rozšíření platnosti integrovaných jízdenek systému PID na Kolínsko, ale také rozšířila počet vlaků jak na území Prahy, tak Středočeského kraje.

celý článek >>>

Z Poděbrad až na Pražský hrad. A na křídlech jestřába až do Foglarova nebe

Z Poděbrad až na Pražský hrad. A na křídlech jestřába až do Foglarova nebe

Kdybychom mohli slavným Rychlým šípům symbolicky položit otázku, jak spisovatele Jaroslava Foglara spojují Poděbrady s Pražským hradem, určitě by to pro ně byla další záhada hlavolamu. 28. října 2017 obdržel in memoriam „Jestřáb“ Foglar od prezidenta Zemana Medaili Za zásluhy I. stupně. Na této poctě se obřím dílem podílel poděbradský rodák, nakladatel, spisovatel a zasvěcený foglarovec Jiří Stegbauer.

celý článek >>>

„Akátové“ hřiště u Labe pokřtili nejmenší školáci

„Akátové“ hřiště u Labe pokřtili nejmenší školáci

Za slunného podzimního dopoledne došlo ve středu 22. listopadu 2017 ke slavnostnímu otevření nově zbudovaného dětského hřiště na Labském nábřeží.

celý článek >>>

Růžový slon v zastupitelském porcelánu zatím „dotančil“

Růžový slon v zastupitelském porcelánu zatím „dotančil“

Realizace klíčového projektu radniční koalice, ale i opozičních stran, dostala vážné trhliny a o notný kus se městu vzdálila. Poděbradům citelně chybějící společenský sál mohl být zbudován v OD Růžový slon. Zastupitelé však na svém listopadovém jednání tento záměr nepodpořili. Proč?

celý článek >>>

Poděbradský Pirát Prim: Bartoš je jeden z nejférovějších lidí, které znám

Poděbradský Pirát Prim: Bartoš je jeden z nejférovějších lidí, které znám

Stojaté vody české politické scény rozvířila mohutná flotila Pirátů. Pod kapitánským můstkem Ivana Bartoše stál na palubě i Daniel Prim, čtyřiatřicetiletý webař z Poděbrad, který podpořil středočeskou kandidátku České pirátské strany z 11. místa.

celý článek >>>

Ladislav Langr: Sociální demokraté byli tvrdě potrestáni

Ladislav Langr: Sociální demokraté byli tvrdě potrestáni

Na vlně neúspěchu ČSSD v parlamentních volbách se svezl i starosta Poděbrad Ladislav Langr. Šestka na kandidátce sociálních demokratů ve Středočeském kraji musela skousnout hořký vzkaz českých voličů.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY