Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

 

V poslední letní den roku – 21. září 2017 – bylo pokřtěno moderní multifunkční hřiště u ZŠ T. G. Masaryka na Žižkově.

 

/arena_1__kop

A byl to křest opravdu nevšední. Oficiální otevření sportovního stánku v severním cípu Poděbrad totiž zpestřila akce World Marathon Challenge. „Tento závod je vyhlašován anglickou amatérskou atletickou asociací. V České republice byl již dříve organizován Rotary klubem Hradec Králové, ke kterému se letos připojil i náš klub,“ vysvětlil Petr Javořík, prezident poděbradských „rotariánů“.


Systém závodu byl jednoduchý: žáci a studenti pěti škol z Nymburska (z toho 3 poděbradské) se na novotou zářící atletické dráze popasovali štafetovým způsobem s maratónskou tratí.


Každá škola vyslala jako první do urputného souboje s časem i své VIP patrony. Čestné kolečko si tak za potlesku stovek návštěvníků vychutnal mistr světa v kanoistice Martin Fuksa, světová šampionka v aerobiku Anna Vitoušová, český reprezentant v plavání Tomáš Havránek, sprinter a několikanásobný juniorský mistr ČR Štěpán Hampl a hokejista Tomáš Lazar (na velké fotografii).


Ale zpět k hlavnímu „oslavenci“ – víceúčelovému hřišti. Moderní sportoviště před nedávno zrekonstruovanou budovou školy na Žižkově nabízí vedle běžeckého oválu se dvěma dráhami i doskočiště pro skok daleký a především pak barevně odlišená hřiště pro basketbal, házenou, volejbal, nohejbal a minikopanou. „Právě v době, kdy jsme dokončovali fasádu školy, jsme začali se starostou města Ladislavem Langrem přemýšlet o novém hřišti, protože to staré bylo v zoufalém stavu. Po této myšlence následovalo zpracování projektové dokumentace a zde je výsledek,“ neskrývala radost z dalšího vylepšení vybavení školy ředitelka ZŠ TGM Poděbrady Miriam Piskačová.

 

/arena_77__

Kromě žáků školy bude hřiště moci využívat i poděbradská veřejnost. „V současné době o tom jednáme s Poděbradskou sportovní. Přeji si, aby toto nové sportoviště využívali děti i dospělí, a aby fungovalo v podobné režii jako hřiště ZŠ Václava Havla,“ dodala Piskačová.


Náklady na vybudování důstojného sportovního stánku činí necelých 5 milionů Kč. Celá částka byla poskytnuta poděbradskou radnicí.

WORLD MARATHON CHALLENGE PODĚBRADY

1. Gymnázium Bohumila Hrabala Nymburk
2. ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady
3. ZŠ Václava Havla Poděbrady
4. Gymnázium Jiřího z Poděbrad
5. Masarykova základní škola Dymokury

 


Text a foto: Aleš Kubelka

 

FOTOGALERIE (foto Aleš Kubelka a Grade film/Jan Sobotka)

 


ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Vlasáka (nezávislý kandidát) a Lucii Slaukovou (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

Když objektiv uloví poklad

Když objektiv uloví poklad

Ve tři ráno mu zazvoní u postele budík a on vyráží vstříc dobrodružství. Odměnou mu je pak snímek, který doslova dýchá. Jako třeba fotografie u tohoto článku, kterou amatérský fotograf Václav Kňap pořídil na břehu Labe ve Velkém Zboží.
Skvostný záběr pak obdivují i profesionální fotografové a prostřednictvím sociálních sítí takřka celé Poděbrady. „Na focení mě nejvíc baví to kouzlo tvořit a sdílet své zážitky s ostatními. Někdo se domnívá, že na focení není žádná věda, ale pravda je úplně jinde,“ vysvětluje sedmadvacetiletý fotograf z Poděbrad.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Velkozbožský sbor dobrovolných hasičů uspořádal v sobotu 11. srpna již 9. ročník atraktivních závodů Železný hasič.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol stěhovavý, který byl 30. června vypuštěný v Poděbradech, dokázal doletět až do středního Polska. Momentálně se pohybuje u města Krzyworzeka.

celý článek >>>

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Nedávné a na příští týdny plánované novinky na železnici potěší i poděbradské cestující.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY