Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

 

V poslední letní den roku – 21. září 2017 – bylo pokřtěno moderní multifunkční hřiště u ZŠ T. G. Masaryka na Žižkově.

 

/arena_1__kop

A byl to křest opravdu nevšední. Oficiální otevření sportovního stánku v severním cípu Poděbrad totiž zpestřila akce World Marathon Challenge. „Tento závod je vyhlašován anglickou amatérskou atletickou asociací. V České republice byl již dříve organizován Rotary klubem Hradec Králové, ke kterému se letos připojil i náš klub,“ vysvětlil Petr Javořík, prezident poděbradských „rotariánů“.


Systém závodu byl jednoduchý: žáci a studenti pěti škol z Nymburska (z toho 3 poděbradské) se na novotou zářící atletické dráze popasovali štafetovým způsobem s maratónskou tratí.


Každá škola vyslala jako první do urputného souboje s časem i své VIP patrony. Čestné kolečko si tak za potlesku stovek návštěvníků vychutnal mistr světa v kanoistice Martin Fuksa, světová šampionka v aerobiku Anna Vitoušová, český reprezentant v plavání Tomáš Havránek, sprinter a několikanásobný juniorský mistr ČR Štěpán Hampl a hokejista Tomáš Lazar (na velké fotografii).


Ale zpět k hlavnímu „oslavenci“ – víceúčelovému hřišti. Moderní sportoviště před nedávno zrekonstruovanou budovou školy na Žižkově nabízí vedle běžeckého oválu se dvěma dráhami i doskočiště pro skok daleký a především pak barevně odlišená hřiště pro basketbal, házenou, volejbal, nohejbal a minikopanou. „Právě v době, kdy jsme dokončovali fasádu školy, jsme začali se starostou města Ladislavem Langrem přemýšlet o novém hřišti, protože to staré bylo v zoufalém stavu. Po této myšlence následovalo zpracování projektové dokumentace a zde je výsledek,“ neskrývala radost z dalšího vylepšení vybavení školy ředitelka ZŠ TGM Poděbrady Miriam Piskačová.

 

/arena_77__

Kromě žáků školy bude hřiště moci využívat i poděbradská veřejnost. „V současné době o tom jednáme s Poděbradskou sportovní. Přeji si, aby toto nové sportoviště využívali děti i dospělí, a aby fungovalo v podobné režii jako hřiště ZŠ Václava Havla,“ dodala Piskačová.


Náklady na vybudování důstojného sportovního stánku činí necelých 5 milionů Kč. Celá částka byla poskytnuta poděbradskou radnicí.

WORLD MARATHON CHALLENGE PODĚBRADY

1. Gymnázium Bohumila Hrabala Nymburk
2. ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady
3. ZŠ Václava Havla Poděbrady
4. Gymnázium Jiřího z Poděbrad
5. Masarykova základní škola Dymokury

 


Text a foto: Aleš Kubelka

 

FOTOGALERIE (foto Aleš Kubelka a Grade film/Jan Sobotka)

 


Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Jako pestrobarevná nit zacuchaná do svátečních krajek a mašlí se vinul
nabitý program Dne Poděbrad. V důstojné atmosféře plné taktu a uhlazené etikety poděkovalo vedení města těm, kteří šíří slávu a povědomí o úspěšném „patentu“ s libozvučným názvem Poděbrady nebo přispívají mravenčí prací k jeho každodennímu lesku.

celý článek >>>

Je už před nádražím pořádek?

Je už před nádražím pořádek?

Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě a „brána“ lázeňského města byla začátkem roku zavalena odpadky a nepořádkem.

celý článek >>>

Taneční mistr, vychovatelka nebo boxer. Kdo obdržel městská vyznamenání?

Taneční mistr, vychovatelka nebo boxer. Kdo obdržel městská vyznamenání?

Každý rok oceňuje město své významné osobnosti v Den Poděbrad.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Zdeněk Duběnka dosáhl svého cíle

Zdeněk Duběnka dosáhl svého cíle

Lékaři odhadují, že za život daroval mezi 350 a 380 litry krve a krevních složek. To je naprostý unikát a světový rekord. Redakce PN samozřejmě byla při tom, když Zdeněk Duběnka z Poděbrad ve čtvrtek 15. února dopoledne v prvním patře „Pentagonu“ absolvoval svůj 600. odběr.

celý článek >>>

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Za nejzásadnější projekt roku 2018 považuje vedení města rekonstrukci a rozšíření sportovní haly BIOS, která je vlajkovou lodí investic pro letošní rok. Nejzásadnější fakta, která promění dosluhující „stánek“ na Ostende v moderní arénu, přinášíme v otázkách a odpovědích.

celý článek >>>

Středočeský ekofestival nabídl sondu do duše přírody

Středočeský ekofestival nabídl sondu do duše přírody

Na začátku února se na poděbradském zámku a přilehlém okolí uskutečnil historicky první ročník Středočeského ekofestivalu, jednoho z největších českých regionálních festivalů s ekologickou tématikou.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další 2 místa. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY