Zůstali před branami radnice…

 

Vstupenku do městského zastupitelstva, kterou zajišťoval pětiprocentní zisk ve volbách, nezískalo hned trio kandidujících uskupení – ČSSD (4,59 % hlasů), Volba pro město Poděbrady (4,17 %) a Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY (2,83). Jejich lídrům jsme položili následující dvě otázky:

 

1. Jak hodnotíte výsledky komunálních voleb v Poděbradech a jaký vzkaz tak pomyslně voliči radnici vyslali?


2. Jak vnímáte výsledek vašeho uskupení a v čem spatřujete hlavní příčiny, že vaše uskupení nezískalo žádný mandát v zastupitelstvu?

 

STANISLAV VAVŘÍČKA

ČSSD

vavricka1120181. Volby dopadly, až na prohru ČSSD, tak, jak jsem přibližně očekával. Na jedné straně získalo nejvíce hlasů hnutí starosty Langra. Na druhé straně ovšem většinu mandátů získaly Naše Poděbrady, STAN, a ODS (dohromady 11), které byly v minulém volebním období v opozici. Jedná se o hnutí a stranu, které více či méně před volbami otevřeně kritizovaly situaci v zastupitelstvu a na radnici. Z tohoto pohledu výsledek voleb chápu tak, že většina občanů vyslala pomyslný signál směrem na radnici, že chce změnu ve vedení města.


2. Výsledek komunálních voleb hodnotím z pohledu ČSSD zcela jednoznačně jako prohru. Jinak ani nemohu. Příčin je několik a vyžadují hlubší analýzu. Je nezbytné si je nejdříve probrat s mými kolegy, proto je nyní nechci veřejně ventilovat a hodnotit. Závěrem mně dovolte, abych poblahopřál úspěšným stranám a hnutím k jejich volebnímu výsledku a abych zároveň poděkoval našim voličům za hlasy, kterými nás podpořili.

 

JOZEF ĎURČANSKÝ

/jozef_durcansky__Volba pro město Poděbrady
1. Výsledky voleb respektuji. Hodnocení mi nepřísluší. Jaký vzkaz voliči vyslali, to uvidíme v průběhu následujících čtyř let.


2. S naším výsledkem nemohu být spokojený. Nabídli jsme občanům reálný program, zkušené kandidáty a ty mladší profesně velice zdatné. Poptávka voličů byla jiná.

 

 

 

FRANTIŠEK TŘEŠTIK

Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY
frantisek_trestik_1. Jsme uskupení, které usilovalo o změnu v Poděbradech.  V tomto směru nezbývá než konstatovat, že jsme s výsledkem komunálních voleb spokojeni.  Téměř devítiprocentní propad a ztráta dvou mandátů oproti minulému volebnímu období je pro vítězné uskupení VPP velkým neúspěchem.  Zároveň byl tímto voliči vyslán jasný vzkaz na radnici, že jim není lhostejné neplnění volebních slibů, nehospodárné a netransparentní nakládání s finančními prostředky a majetkem města. Voliči takto jasně vyslali radnici vzkaz, že sliby se mají plnit!


2. Naše uskupení vstupovalo do komunálních voleb jako nováček. Nebyli jsme pro voliče historicky zavedená značka. Podařilo se nám sestavit velmi kvalitní a vyvážený program s důrazem na dlouhodobý rozvoj a prosperitu města, který může být případnou inspirací. Nabídka silnějších hráčů dostala od voličů přednost. Poraženecká nálada však u nás nepanuje a nadále se budeme snažit být nově vzniklému koaličnímu uskupení svým konstruktivním přístupem nápomocni k naplnění jejich záměrů.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY