Zůstali před branami radnice…

 

Vstupenku do městského zastupitelstva, kterou zajišťoval pětiprocentní zisk ve volbách, nezískalo hned trio kandidujících uskupení – ČSSD (4,59 % hlasů), Volba pro město Poděbrady (4,17 %) a Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY (2,83). Jejich lídrům jsme položili následující dvě otázky:

 

1. Jak hodnotíte výsledky komunálních voleb v Poděbradech a jaký vzkaz tak pomyslně voliči radnici vyslali?


2. Jak vnímáte výsledek vašeho uskupení a v čem spatřujete hlavní příčiny, že vaše uskupení nezískalo žádný mandát v zastupitelstvu?

 

STANISLAV VAVŘÍČKA

ČSSD

vavricka1120181. Volby dopadly, až na prohru ČSSD, tak, jak jsem přibližně očekával. Na jedné straně získalo nejvíce hlasů hnutí starosty Langra. Na druhé straně ovšem většinu mandátů získaly Naše Poděbrady, STAN, a ODS (dohromady 11), které byly v minulém volebním období v opozici. Jedná se o hnutí a stranu, které více či méně před volbami otevřeně kritizovaly situaci v zastupitelstvu a na radnici. Z tohoto pohledu výsledek voleb chápu tak, že většina občanů vyslala pomyslný signál směrem na radnici, že chce změnu ve vedení města.


2. Výsledek komunálních voleb hodnotím z pohledu ČSSD zcela jednoznačně jako prohru. Jinak ani nemohu. Příčin je několik a vyžadují hlubší analýzu. Je nezbytné si je nejdříve probrat s mými kolegy, proto je nyní nechci veřejně ventilovat a hodnotit. Závěrem mně dovolte, abych poblahopřál úspěšným stranám a hnutím k jejich volebnímu výsledku a abych zároveň poděkoval našim voličům za hlasy, kterými nás podpořili.

 

JOZEF ĎURČANSKÝ

/jozef_durcansky__Volba pro město Poděbrady
1. Výsledky voleb respektuji. Hodnocení mi nepřísluší. Jaký vzkaz voliči vyslali, to uvidíme v průběhu následujících čtyř let.


2. S naším výsledkem nemohu být spokojený. Nabídli jsme občanům reálný program, zkušené kandidáty a ty mladší profesně velice zdatné. Poptávka voličů byla jiná.

 

 

 

FRANTIŠEK TŘEŠTIK

Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY
frantisek_trestik_1. Jsme uskupení, které usilovalo o změnu v Poděbradech.  V tomto směru nezbývá než konstatovat, že jsme s výsledkem komunálních voleb spokojeni.  Téměř devítiprocentní propad a ztráta dvou mandátů oproti minulému volebnímu období je pro vítězné uskupení VPP velkým neúspěchem.  Zároveň byl tímto voliči vyslán jasný vzkaz na radnici, že jim není lhostejné neplnění volebních slibů, nehospodárné a netransparentní nakládání s finančními prostředky a majetkem města. Voliči takto jasně vyslali radnici vzkaz, že sliby se mají plnit!


2. Naše uskupení vstupovalo do komunálních voleb jako nováček. Nebyli jsme pro voliče historicky zavedená značka. Podařilo se nám sestavit velmi kvalitní a vyvážený program s důrazem na dlouhodobý rozvoj a prosperitu města, který může být případnou inspirací. Nabídka silnějších hráčů dostala od voličů přednost. Poraženecká nálada však u nás nepanuje a nadále se budeme snažit být nově vzniklému koaličnímu uskupení svým konstruktivním přístupem nápomocni k naplnění jejich záměrů.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Ve středu 21. listopadu převzal v sídle Středočeského kraje senický starosta Václav Novák pamětní list a plaketu za péči o pietní místo – památník věnovaný trojici parašutistů, kteří se za druhé světové války účastnili odbojové operace Silver A.

celý článek >>>

Rýsuje se podjezd.  Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Rýsuje se podjezd. Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Konec obav z dalšího nadjezdu, který by negativně zasáhl do života obyvatel města. Vedení poděbradské radnice se podařilo přesvědčit Správu železniční dopravní cesty k vybudování podjezdu, který má pod tratí u skláren protnout páteřní krajskou komunikaci se Žižkovem.

celý článek >>>

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně Poděbrady se mohu pochlubit nově zrekonstruovanými prostory Letních lázní a plánují další zásadní proměny svých objektů.

celý článek >>>

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

Sobota 10. listopadu 2018 byla pro Střední odborné učiliště společného stravování vskutku významným a svátečním dnem. Poděbradská „Knedlíkárna“ totiž slavila sedmdesáté narozeniny.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zdeňka Havlase (STAN Poděbrad s podporou KDU-ČSL) a Tomáše Mauxe (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Cestující městskou hromadnou dopravou v Praze a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji v rámci Pražské integrované dopravy si již od 1. listopadu 2018 nemusí nahrávat nové dlouhodobé časové kupóny na kartu Opencard.

celý článek >>>

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Rušení přejezdů a budování mimoúrovňových křížení. To je vize státního podniku Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do následujících let. Také v Poděbradech mají železniční přejezdy postupně mizet. Vedení města, opozice i velká část veřejnosti jsou však proti.

celý článek >>>

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

Poděbradští gymnazisté Forman, Havel, Nellis, Kubišová a další / Čtyřiadvacítka poděbradských osobností / Návrat Masaryka do Přední Lhoty

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY