Zůstali před branami radnice…

 

Vstupenku do městského zastupitelstva, kterou zajišťoval pětiprocentní zisk ve volbách, nezískalo hned trio kandidujících uskupení – ČSSD (4,59 % hlasů), Volba pro město Poděbrady (4,17 %) a Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY (2,83). Jejich lídrům jsme položili následující dvě otázky:

 

1. Jak hodnotíte výsledky komunálních voleb v Poděbradech a jaký vzkaz tak pomyslně voliči radnici vyslali?


2. Jak vnímáte výsledek vašeho uskupení a v čem spatřujete hlavní příčiny, že vaše uskupení nezískalo žádný mandát v zastupitelstvu?

 

STANISLAV VAVŘÍČKA

ČSSD

vavricka1120181. Volby dopadly, až na prohru ČSSD, tak, jak jsem přibližně očekával. Na jedné straně získalo nejvíce hlasů hnutí starosty Langra. Na druhé straně ovšem většinu mandátů získaly Naše Poděbrady, STAN, a ODS (dohromady 11), které byly v minulém volebním období v opozici. Jedná se o hnutí a stranu, které více či méně před volbami otevřeně kritizovaly situaci v zastupitelstvu a na radnici. Z tohoto pohledu výsledek voleb chápu tak, že většina občanů vyslala pomyslný signál směrem na radnici, že chce změnu ve vedení města.


2. Výsledek komunálních voleb hodnotím z pohledu ČSSD zcela jednoznačně jako prohru. Jinak ani nemohu. Příčin je několik a vyžadují hlubší analýzu. Je nezbytné si je nejdříve probrat s mými kolegy, proto je nyní nechci veřejně ventilovat a hodnotit. Závěrem mně dovolte, abych poblahopřál úspěšným stranám a hnutím k jejich volebnímu výsledku a abych zároveň poděkoval našim voličům za hlasy, kterými nás podpořili.

 

JOZEF ĎURČANSKÝ

/jozef_durcansky__Volba pro město Poděbrady
1. Výsledky voleb respektuji. Hodnocení mi nepřísluší. Jaký vzkaz voliči vyslali, to uvidíme v průběhu následujících čtyř let.


2. S naším výsledkem nemohu být spokojený. Nabídli jsme občanům reálný program, zkušené kandidáty a ty mladší profesně velice zdatné. Poptávka voličů byla jiná.

 

 

 

FRANTIŠEK TŘEŠTIK

Rozvoj – Prosperita město Poděbrady společně s REALISTY
frantisek_trestik_1. Jsme uskupení, které usilovalo o změnu v Poděbradech.  V tomto směru nezbývá než konstatovat, že jsme s výsledkem komunálních voleb spokojeni.  Téměř devítiprocentní propad a ztráta dvou mandátů oproti minulému volebnímu období je pro vítězné uskupení VPP velkým neúspěchem.  Zároveň byl tímto voliči vyslán jasný vzkaz na radnici, že jim není lhostejné neplnění volebních slibů, nehospodárné a netransparentní nakládání s finančními prostředky a majetkem města. Voliči takto jasně vyslali radnici vzkaz, že sliby se mají plnit!


2. Naše uskupení vstupovalo do komunálních voleb jako nováček. Nebyli jsme pro voliče historicky zavedená značka. Podařilo se nám sestavit velmi kvalitní a vyvážený program s důrazem na dlouhodobý rozvoj a prosperitu města, který může být případnou inspirací. Nabídka silnějších hráčů dostala od voličů přednost. Poraženecká nálada však u nás nepanuje a nadále se budeme snažit být nově vzniklému koaličnímu uskupení svým konstruktivním přístupem nápomocni k naplnění jejich záměrů.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

Partnerská smlouva s městem Vertou je podepsána

Partnerská smlouva s městem Vertou je podepsána

Koncem října zavítala do Poděbrad delegace z partnerského francouzského města Vertou, ležícího nedaleko známé metropole Nantes.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

Ani letos ne. Rekonstrukce Revoluční má začít nejdříve na jaře

Ani letos ne. Rekonstrukce Revoluční má začít nejdříve na jaře

Když v létě roku 2015 přislíbil bývalý středočeský hejtman Miloš Petera brzkou rekonstrukci Revoluční ulice, zřejmě ani on nečekal, že o tři roky později zůstane žižkovská dopravní tepna pracemi netknutá.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

Výzkum odhalil další stopy osídlení hradiska

Výzkum odhalil další stopy osídlení hradiska

Do areálu bývalého hradiště Slavníkovců zavítali výzkumníci.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

Tak vypadá nové zastupitelstvo města Poděbrady

Tak vypadá nové zastupitelstvo města Poděbrady

Hned 11 nových nebo staronových tváří se objeví v městském zastupitelstvu, které už na přelomu října a listopadu zasedne ke svému prvnímu (ustavujícímu) jednání.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY