Gymnazisté připravili pestrý dětský den

 

V pondělí 25. června v osm hodin ráno je na hřišti u Základní školy Václava Havla živěji než obvykle. Na čtyřicet dětí z nymburského dětského domova, poděbradské Léčebny Dr. Filipa a ZŠ T. G. Masaryka tady začíná plnit různé úkoly, jak sportovní, tak i kreativní a vědomostní. Jednotlivá stanoviště a balónkovou výzdobu hřiště pro ně přichystali studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad (GJP).


gjp detsky denPoznávání zvířat a rostlin, kopání na bránu, tenis, skok daleký, vodní balónky, stolní fotbálek, hádanky, trénování paměti. Účastníci dětského dne mají před sebou patnáctku různorodých stanovišť po obvodu atletického oválu a na sportovních hřištích.

 

„Duší“ celé akce je studentka 3. ročníku GJP Petra Bumberová. „Chtěla jsem udělat něco pro ostatní. Původně bylo zábavné dopoledne směřováno na děti z dětských domovů, ale nakonec jsme se úplně organizačně nesešli – například v Dětském domově Býchory na stejný den připadla inspekce a děti musely zůstat v zařízení. Takže jsme se rozhodli pozvat také kluky a holky z léčebny a základní školy. Řekli jsme si, že bude fajn, když to zkombinujeme tak, aby děti z Dětského domova Nymburk neměly pocit, že jsou tady samy. Přáli jsme si, aby věděly, že mají kolem sebe lidi, kteří je mají rádi a nenechají je o samotě,“ vysvětluje Petra. Současně si pochvaluje, že studenti GJP její nápad podpořili. „Obešla jsem více tříd, oslovila lidi, o nichž jsem věděla, ale neměla dosud možnost je více poznat. Hodně mi pomohli, jsem ráda, že jsou tady,“ říká Petra, zatímco dívky z organizačního týmu přinášejí dobroty pro účastníky dětského dne, které samy napekly či připravily. A potom už všechny čeká vyhodnocení a předání cen, kterého se ujme student GJP a úspěšný atlet Štěpán Hampl.


Text a foto: Monika Langrová

(5. 7. 2018)

 

 

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY