Jak se vyhnout pylovým alergiím? Rostliny, které byste měli vyloučit ze své zahrady

Když jaro je za rohempříroda se probouzí a s ní i pylové alergie. Pylová alergie může změnit příjemné roční období v nepříjemné. pro některé z nás skutečným utrpením.. Věděli jste, že vaše zahrada může být významným zdrojem těchto alergenů?

Přesně tak, některé rostliny mohou častěji vyvolat alergické reakce. než jiné. V tomto článku vám poradíme, jak na to. identifikovat tyto rostliny vyloučit z vaší zeleně pro minimalizovat riziko pylových alergií.. Můžete si tak co nejlépe užít pěkného počasí bez obav z předčasného kýchání a dalších potíží spojených s alergií.

Pyly: stále přítomná hrozba pro alergiky

Pyltato drobná zrnka, která květy produkují pro zajištění své reprodukce, je opět ve vzduchu. Uvolňuje se ve velkém množství z některých stromů, jako je líska, jasan a olše, a představuje tak velkou hrozbu pro životní prostředí. Skutečná pohroma pro alergiky.

Navzdory blížícímu se příchodu deště, který by měl dočasně snížit jeho přítomnost, Více než tři čtvrtiny země zůstávají v červené pohotovosti kvůli tomuto riziku alergie. Pro omezení útoků je vhodné vyhýbat se některým druhům rostlin v bezprostředním okolí, zejména na zahradě.

Rostliny a stromy, kterým by se měli alergici vyhýbat

Pokud jste náchylní k alergiím, mohou být některé druhy rostlin obzvláště problematické. Na stránkách . trávyjako je ječmen, pšenice a žito, uvolňují pyly, které mohou vyvolat alergické záchvaty.

Podobně některé běžné stromy, jako např. olše, břízy nebo duby jsou známé svými vysokým počtem pylů. A konečně, některé planě rostoucí rostliny, jako např. ambrózie nebo plantain je třeba se také vyhnout.

Tyto rostliny a stromy jsou problematické, protože jejich pyly, roznášené větrem, mohou snadno dostat do dýchacích cest a způsobují alergické reakce. Proto se doporučuje je ze zahrady odstranit pokud jste citliví na pyl.

Přečtěte si také :  Snadný způsob, jak připravit ředkvičky méně ostré a chutnější než kdy předtím!

Vytvoření hypoalergenní zahrady: Jaké rostliny vybrat?

Pro alergiky může být řešením např. vytvořit hypoalergenní zahradu. Jak to můžete udělat? Výběrem entomofilní rostliny, tj. ty, jejichž jsou opylovány hmyzem a ne větrem.

Růže, muškáty, košťáloviny, narcisy a máta jsou jen několika příklady těchto druhů. Jejich pyl se nerozptyluje vzduchem, ale je přenášen přímo hmyzem z jednoho květu na druhý, Tím se snižuje riziko expozice alergiků.. Rozvážný výběr vegetace tedy může přispět k tomu, že se zpříjemnění venkovního prostoru a méně problematické pro vaše zdraví.

Poděbradské noviny jsou nezávislý zpravodajský a informační web. Podpořte redakci tím, že si nás přidáte do záložek na Google News.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles