Přestaňte si mýt nos vodou z kohoutku! Tady je důvod!

Přemýšleli jste někdy o tom, zda je bezpečné si vyplachování nosu vodou z vodovodu ? V tomto článku se podíváme na možná rizika spojená s touto běžnou praxí a na to, jak se jim vyhnout. Proč je třeba se jí vyhnout.

Voda z vodovodu může ve skutečnosti obsahovat nečistoty které mohou způsobit nosní infekce nebo podráždění. Vysvětlíme vám také, jaké bezpečné a doporučené alternativy pro čištění nosu. Zjistěte, proč je důležité pečovat o zdraví svého nosu tím, že se vyhnete vyplachování nosu vodou z kohoutku.

Rizika závažných infekcí spojená s vyplachováním nosu kontaminovanou vodou

Vyplachování nosu je běžnou praxí pro vyčistit nosní dírky. a zmírnění příznaků nachlazení nebo alergie. Málokdo si však uvědomuje možná rizika spojená s používáním nesterilní vody pro tento postup.

Ve skutečnosti může omývání nosu vodou z vodovodu vést k závažným infekcímzejména v důsledku přítomnost bakterií, parazitů nebo chemických látek ve vodě. Tyto patogeny se mohou dostat do dýchacích cest a způsobit onemocnění, jako je např. sinusitida, meningitida nebo dokonce závažné plicní infekce. Při výplachu nosu je proto nutné přijmout odpovídající opatření, aby nedošlo k ohrožení zdraví.

Případy infekce Acanthamoeba u pacientů používajících výplachy nosu

V nedávné studii bylo zjištěno 10 případůAcanthamoeba infekcí u jedinců, kteří používali k výplachu nosu vodu z vodovodu. Tento volně žijící améby v životním prostředí mohou kontaminovat vodu a způsobit závažné infekce, zejména u lidí s oslabeným imunitním systémem.

Příznaky infekce způsobené Acanthamoeba mohou zahrnovat zánět vedlejších nosních dutin, silné bolesti hlavy a dokonce i poškození očí. potenciálně nevratné. Proto je pro prevenci těchto infekcí a ochranu zdraví dýchacích cest zásadní používat k výplachům nosu sterilní nebo převařenou vodu.

Doporučení pro bezpečné a preventivní vyplachování nosu

Abyste se vyhnuli amébovým infekcím při výplachu nosu, důrazně se doporučuje, abystepoužívat převařenou, sterilní nebo filtrovanou vodu.. Voda z kohoutku může obsahovat nebezpečné patogeny, které mohou způsobit vážná onemocnění.

Přečtěte si také :  Nedostatek železa : Kdy si máte dělat starosti?

Doporučuje se také dezinfikovat vodu pomocí specifických roztoků v případě potřeby eliminujte riziko kontaminace. Dodržováním těchto jednoduchých preventivních opatření můžete bezpečně vyplachovat nos a chránit zdraví dýchacích cest. Neváhejte poraďte se s odborníkem. o nejlepším způsobu provedení tohoto postupu.

Poděbradské noviny jsou nezávislý zpravodajský a informační web. Podpořte redakci tím, že si nás přidáte do záložek na Google News.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles